Warsztat i serwis / 19.04.2018
 
Warsztat i serwis / 19.04.2018

Behr Hella Service promuje nowymi produktami zrównoważony rozwój

  • Elektryczne pompy płynu chłodzącego oszczędzają paliwo i redukują emisję spalin
  • Chłodnice układu recyrkulacji spalin redukują tlenki azotu i pomagają spełnić wartości graniczne rygorystycznej normy Euro 6
  • Pierwsza część zamienna dla nowego czynnika chłodniczego R744 trafia na niezależny aftermarket
04/19/2018
04/19/2018

Schwäbisch Hall, 19 kwiecień 2018. Zagadnienie elektryfikacji pojazdów jest motorem napędowym przemysłu motoryzacyjnego. Znajduje to również swoje odzwierciedlenie w niezależnej branży usługowej. Aby skutecznie wspierać niezależne warsztaty w dokonujących się zmianach, firma Behr Hella Service, ekspert w dziedzinie systemów termicznych, rozszerzyła swoją ofertę w tym kierunku. Elektryczne pompy płynu chłodzącego i chłodnice układu recyrkulacji spalin pomagają w przyjaznym dla środowiska chłodzeniu silnika w pojazdach. Ponadto firma oferuje obecnie pierwszą na rynku część zamienną dla nowego czynnika chłodniczego CO2 (R744) wyprodukowaną przez BEHR.

Przeważająca większość samochodów osobowych jest wyposażona w mechanicznie napędzane pompy wody, połączone z silnikiem za pośrednictwem przekładni pasowej. Z kolei elektryczne pompy wody tłoczą ciecz tylko wtedy, gdy jest to wymagane. Odbywa się to na drodze elektronicznej i niezależnie od prędkości obrotowej silnika. W ten sposób pompa płynu chłodzącego może zapewnić wystarczającą wydajność chłodzenia również na biegu jałowym lub po wyłączeniu silnika. Natomiast w przypadku zimnego rozruchu silnika pompa nie tłoczy z początku żadnej cieczy chłodzącej. Dzięki temu silnik szybciej osiąga temperaturę roboczą. Takie dopasowane do potrzeb chłodzenie silnika redukuje pobór mocy oraz emisję spalin i oszczędza paliwo. Behr Hella Service dodała ostatnio elektryczną pompę płynu chłodzącego, przeznaczoną do silników spalinowych oraz pojazdów hybrydowych i elektrycznych, do linii produktów PREMIUM LINE. Portfel produktów obejmuje około 4500 wyrobów dostarczanych przez firmy BEHR, AKG, Visteon oraz innych producentów OE (oryginalnego wyposażenia na pierwszy montaż).

Behr Hella Service oferuje chłodnice układu recyrkulacji spalin (chłodnice EGR), pozwalające ograniczyć emisję tlenków azotu (NOx) i spełnić rygorystyczną normę Euro 6. Chłodzą one część strumienia spalin i doprowadzają go z powrotem do zasysanego powietrza. W ten sposób następuje obniżenie temperatury spalania w silniku, prowadzące do redukcji emisji tlenków azotu. Do dozowania spalin lub sterowania stopnia recyrkulacji spalin przepływających z chłodnicy EGR do komory spalania służą nastawniki elektryczne oraz pneumatyczne. Poglądowe rysunki pokazujące zasadę działania EGR oraz wskazówki dotyczące poszukiwania usterek można znaleźć online w HELLA Techworld.

Na popularności zyskują układy klimatyzacji wykorzystujące jako czynnik chłodniczy naturalnie występujący dwutlenek węgla CO2 (R744). Dwutlenek węgla CO2 jest szczególnie przyjazny dla klimatu, ponieważ jego współczynnik ocieplenia globalnego (GWP) wynosi zaledwie 1. Współczynnik GWP odzwierciedla szkodliwość czynnika chłodniczego dla klimatu w odniesieniu do wpływu CO2 na klimat. Wymagana przepisami jest wartość poniżej 150. Behr Hella Service jako jeden z pierwszych producentów oferuje obecnie na niezależnym rynku części zamiennych wybrane komponenty do układów klimatyzacji napełnianych R744. Behr Hella Service łączy w tym zakresie wiedzę specjalistyczną z zakresu wyposażenia oryginalnego firmy BEHR, twórcy pierwszej na świecie klimatyzacji wykorzystującej czynnik R744, z kompetencjami firmy HELLA w zakresie dystrybucji.

Więcej informacji na stronie www.behrhellaservice.com.

 
2018
  • icon_druck
  • Youtube
 
 
 
POBIERANIE ZDJĘĆ
 
POBIERANIE ARTYKUŁÓW
 
04/19/2018
Twoja OSOBA KONTAKTOWA

Behr Hella Service GmbH
Jörg Laukenmann
Kierownik dział marketingu i komunikacji
Joerg.Laukenmann@behrhellaservice.com
Tel.: +49 (0) 7907 9446-48358
Fax.: +49 (0) 7907 9446-48373

 
07/23/2018